munasarja dermoidtsüst 26.04.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 42-aastane, mul on 2 last. Mul avastati munasarjas dermoidtsüst (4cm) ja see eemaldati laparoskoopiliselt. Kahjuks koos ühe munasarjaga. Sellega seoses vaevab mind mitu küsimust. Esiteks, kas mul on võimalik ühe munasarjaga veel rasestuda, ja kui, siis kui ruttu pärast oppi seda teha tohib? Teiseks, kas ühe munasarja puudumine mõjutab kuidagi mu naiselikkust, hormonaalset tasakaalu? Kas mul tekib tänu sellele kliimaks varem? Naissuguhormoone toodab ju nüüd vaid üks munasari, seega kas kõik hormoonidega seotud vananemisprotsessid hakkavad varem toimuma, kui nad normaalselt hakkaksid.
Parimate soovidega,
Merilin

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Merilin! Muidugi on Teil võimalik ka ühe munasarjaga rasestuda,aga vanuse kasvades kahjuks väheneb ka ovulatoorsete menstruatsioonide arv.Teie naiselikkus ei kao kuhugi ja ka kliimaks ei alga Teil varem.See üks munasari võtab kompensatoorselt ka teise munasarja töö enda kanda.Edu soovides,Maie Väli