Määrati metronidazol? 20.03.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale sünnitust 4 kuu pärast lasin panna endale hormoonspiraali, kõik oli korras sinnamaani kuni algasid päevad. Toitsin last rinnaga kaua ja sp. päevi ei olnud. Nüüd juba 3-4 korda enne päevi on koutavad valud allkõhus, mis hiljem taanduvad ja ei saa mitte midagi aru. Oma murega arsti juures käies, vaatas arst mind läbi ja ei saanud midagi aru, et midagi valesti oli. Tegi ka mingid analüüsid, mille vastused ma millalgi kätte saan. Ravimiks määras metronidazoli. Kuid mul tekkis kahtlus, miks ma pean seda võtma, kui ma ei tea isegi analüüsi vastuseid? Olgu veel öeldud, et perearst lasi teha vereanalüüsi, mis näitas, et mingit põletiku ei ole.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teil on valud, siis võiks mõelda, et spiraaal ei sobi. Kui põletikku pole ,siis otsest vajadust põletiku raviks pole. Metronidazool teile midagi halba ei tee selles suhtes, et kui on ikkagi võõrkeha emakas, siis võib tekkida emaka limaskesta reakstioon spiraalile. Ei ole küll kindlaid tekitajaid, kuid teatud reaktsioonid on käigus.Kui tulevad analüüsides kindlad mikroobid välja, siis peab ravima vastavalt nende tundlikkusele. Hetkel kui 5 päevase kuuri järgselt kaebused ei kao ja analüüsid on OK, siis tõenäolislt peaks spiraali eemaldama. Peaks kontrollima ka selles suhtes, kas spiraal on ikka õigesti emakas, siis igal juhul tuleb see väljutada. Dr Kadastik