Herpes 19.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor Litter!

Mul tekib tagumikule herpes , nii kahe kuu tagant. Mul on muidu ka tihti suuherpes . Kas võib olla tegemist genitaalherpesega või vöötohatisega.

Millist ravimit saaka selle vastu apteegist osta?

Kas peale intiimpesuvedeliku Dercome Femme , võib kasutada ka teisi.

Neid on ju laias valikus müügil ( näiteks Bionsen) , kuigi arstid soovitavad

Dercome Femmet, on see neist kõige kallim.

Vastust oodates

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Teid nägemata ei saa täpsustada diagnoosi, millise herpesinfektsiooniga on tegemist. Suuherpese paikseks raviks saab apteegist osta käsimüügist salvi. Genitaalherpese ja vöötohatise ravi peab olema arsti jälgimisel ja kõik ravimid on retseptiravimid (tabletid). On võimalik teostada laboratoorsed uuringud haigusete täpsustamiseks ning kasutada erinevaid raviskeeme. Kordumine 6 korda aastas tõenäoliselt halvendab Teie elukvaliteeti. Vajate uuringuid ja ravi.

Patsient võib käsimüügist osta, mida ta soovib. Kasulik on konsulteerida farmatseudi või proviisoriga. Tähtis on seebi pH tase ja tema koostisained. Võib kasutada kõike, kui pole probleeme.

Dercome Femmet tunnevad arstid seetõttu, et maaletooja on Saksa ravimfirma, mis varustab tupeseene ja bakteriaalse vaginoosi, trihhomoniaasi paljude sugulisel teel levivate haiguste ja nahahaiguste ravimitega. Tema koostis on limaskestahaiguste puhul ideaalilähedane. Kosmeetikatooteid valib iga isik ise, ei ole vaja arsti retsepti ja meditsiinilist näidustust.

Teile tervist soovides,

naistearst G.Litter