nõrk voolus ja alakõhu paistetus 12.04.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mitu kuud tagasi tegin günekoloogi juures põhjalikud uuringud (külv, mikrobioloogiline) seoses voolusega. Analüüsid olid korras, kroonilist seent (nagu mul tavaiselt probleemiks) seekord ei leitud. Nüüd on paar kuud endiselt nõrk voolus jätkunud (ilma sügeluseta)+ on tekkinud paremale poole alakõhtu nõrk valuaisting. Pigem ebamugavustunne. Lisaks on kõht kõvasti paistes-punnis. Urineerimisega ei paista probleeme olevat. Kas on ikkagi mingisugune günekoloogiline põletik? Mida teha, et võimalik põletik välja ravida?
Olen 33 aastane naine. Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks teha lisauuringud põletikule ja ultraheli kontroll. Pange tähele oma seedimine. Kas sealt poolt pole probleeme. Dr Kadastik