haavandi sügavkõrvetus 27.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Probleem järgmine, olen 33 aastane ja käinud mööda naistearste , pelgulinna naistenõuandlat ja nüüd siis lõpuks saadeti Hiiule, kuna emakakaela haavand, mida 8 kuud tagasi kõrvetati ei ole parenenud. Hiiule lähen naistenõuandla arsti saatekirjaga, mis mulle pihku viasati, ei juttu selles , mis minuga seal tehakse, kas peaksin võtma töölt vaba päeva, kui tõsine see niinimetatud "haavandi sügavkõrvetamine" on, kas seda tehakse polikliiniku osas või haiglas ja muidugi , kas see on valulik protseduur, vat sellised väikesed küsimused on teile.
Ette tänade
üks hirmunud patsient

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Saan aru Teie hirmudest, sest te pole piisavalt informatsiooni saanud planeeritavast operatsioonist.
Emakakaela konisatsioon on operatsioon, mille käigus eemaldatakse koonusekujuliselt osa kahjustatud emakakaelast. Seda operatsiooni tehakse juhtudel, kui emakakaelas on papilloomiviirusest tekkinud rakkude kahjustus.
Konisatsiooni teostamiseks kasutatakse põhiliselt elektrilingu e. luupi ja seda operatsiooni tehakse narkoosis. Seetõttu peab operatsiooni päeval olema söömata-joomata. Töötan ise Ida-Tallinn Keskhaigalas ja meie günekoloogia osakonnas teostakse iga päev selliseid operatsioone. Tegemist on ühe-päeva operatsiooniga, s.t. koju lubatakse samal päeval. Selle päeva kohta antakse töövõimetusleht.
Silmuskonisatsiooni järgselt toimub emakakaela paranemine ühe kuu jooksul. Sellel perioodil esineb veresegust voolust, mis võib olla halvalõhnaline. Suguelu ja vannis käimine on sellel perioodil keelatus. Operatsiooni järgselt olete jälgimisele NN-s, kus uuritakse edasiste muutuste osas(PAP analüüs).
Esimene kontroll peale operatsiooni on 1,5 kuu pärast. Juhul, kui tekib peale konisatsiooni verejooks tupest, peab kohe tagasi haiglasse pöörduma.