imelik valu ja... 05.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

see kiri tundub teile küll imelik, kuid vajaksin teie nõu! Eelmisel suvel teekkis mul põise imelik valu, arvasin et see on põiepõletik ning ostsin vastavaid ravimeid. läks aega mööda ning valud vähenesid, kuid tulid talvel tagasi. mis see küll olla võiks? kardan minna arsti juurde, kuna 2 aastat tagasi mind vägistati ning mul võib midagi olla... loodan et te mõistate mind ning annate mulle nõu... tahaksingi teie käest küsida, kui naistearstilt, kas see võib olla mingi suguhaigu?
lugupidamisega...
jään teie vastust ootama!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Korduvate põiepõletike tekitaja võib olla ka sugulisel teel leviv nakkus, neist kõige sagedamini klamüdioos. Pöördu kindlasti analüüside andmiseks naistearsti poole, sest ravimata jäänud klamüdioos võib hiljem olla ka lastetuse põhjuseks. Samuti võib välja ravimata põiepõletik hakata aeg-ajalt jälle korduma. Igal juhul pole tark otsus ise ravida, vaid tuleb kõigepealt minna analüüse andma. Üldjuhul on põiepõletike ravi antibiootikumidega.