Kaitsmata vahekord 07.11.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olime elukaaslasega menstruatsiooni ajal vahekorras, põhimõtteliset selle lõpus, kuna verd enam ei tulnud, lihtsalt väike voolus. Olen 23-aastane. Tsükkli 5. päeval (tsükkli pikkus 29 päeva). Varasemalt olen võtnud 4 aastat beebipille, kuid lõpetasin nende kasutamise 3-4 kuud tagasi. Kui suur võimalus oli sellisel juhul rasestuda?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

29-päevase tsükli korral on suurim võimalus rasestuda 13.-17. tsükli päeval. Tsükli kõikumiste korral võib see niiöelda "ohtlik periood" olla väga erinevatel tsükli päevadel, kuid tõenäosus rasestuda 5. tsükli päeval on siiski väga minimaalne. Füsioloogiline meetod ehk päevade lugemine on rasestumisvastase vahendida kindlasti kõige ebakindlam vahend. Kui Te ei soovi kasutada hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, siis soovitan kasutada kondoomi.