diane -35 ja femina -35 20.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekkis selline mure ,et kui läksin apteeki dianet ostma ,ütles apteeker ,et seda enam saada ei ole ning soovitas ja müüs femina .Kas tohin teha sellise ravimi vahetuse ,kuigi retseptil oli ,et mitte vahetada. Kui selline vahetus on võimalik ,siis millal peaksin alustama uue ravimi tarvitamisega(uue dianega peaks alustama sellel neljapäeval ,kuid femina pakendis oleval infolehel on öeldud ,et kahe preparaadi võtmise vahele ei tohi jätta tabletivaba perioodi) , kuidas peaksin toimima?
Tänan ette ja jään vastust ootama.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Võite küll vahetada. Femina on Diane geneeriline ravim (mõlemad ravimid sisaldavad toimeaineid samasugustes kogustes, erineda võivad aga siduvad jms ained). Peaksitegi alustama Feminaga neljapäeval ja edasi kasutama vastavalt skeemile.
Tervitades Aire Sekavin