Diane ja analüüsid 10.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Naistearsti kontrollil käin iga aasta ja günekoloogi seisukohalt ma võin ravimid tarvitada. Minu nahaarst ütles, et Diane võtmine paha ei tee kuna nahk on väga rasune ja aegajalt on ka vistrikuline, kuid arsti sõnul aknet mul ei ole ka ei ole seborrejad. Brobleem pidi olema lihtsalt liigses rasususes.
Olen 38 aastane.
Kas tasub ravida rasusust hormoonravimiga?
Milliseid analüüse peaks kindlasti tegema enne Diane tarvitamist?
Ma kahjuks ei tulnud selle peale et kohe(vastuvõtul) küsida arstidelt analüüside kohta, ise nad ei pakunud.
Hetkel on mul suhteliselt närviline ja pingeline periood perearst soovitas võtta vajadusel rahusteid.
Kas rahustid ja Diane sobivad kokku?

Tänan Teid vastuste eest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Võite tarvitada küll rahusteid ja Dianet koos. Diane on tõhus ravim probleemse naha puhul.Võib olla oleks pidanud enne ravimi määramist määrama vereseerumis testosterooni sisalduse,aga kindlasti ei ole see viga,et Teil seda ei tehtud.Tervitades,Maie Väli