PCOS 27.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 28a naine ja mul diagnoositi PCOS sündroom. Pärast pooleaastast Diane tablettide kuuri näitas ultraheli, et tsüstid on ära kadunud. Kas peaksin ikkagi Diane kasutamist jätkama või võin nüüd tablettide kasutamisel vahet pidada? Olen vallaline ja lähemal ajal rasestuda ei soovi.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ma arvan,et siin oli tegemist lihtsalt polütsüstiliste ovaariumidega ,mis tulid nähtavale ultraheliga,mitte tõelise PCO sündroomiga.
Võite Diane kasutamise lõpetada ja siis on näha,kas menstruatsioonitsükkel reguleerub ja mis muutused munasarjades toimuvad.