Hormonaalne emakasisene vahend 12.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen lugenud spiraalide kohta igasugust materjali, ning igal pool on öeldud, et hormonaalset emakasisest vahendit soovitatakse alates 35. aastast. On see tõesti nii?
Tunnen muret sellepärast, et käisin ise günekoloogi juures ja mulle soovitati just hormonaalset emakasisest vahendit. Olen 25.a. sünnitamata naine ja last planeerime alles 27. eluaasta paiku. Seega mõtlesime, et kuna horm.spiraal on taevasse kiidetud, laseks endalegi panna. Aga kelle juttu ma siis nüüd kuulama pean, kas oma günekoloogi või hoopiski teatmematerjali?
Tänades, Pille

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Sünnitamata naisele ei soovita üldse spiraali! Kui te soovite planeerida rasedust 2 aasta pärast, siis kasutage selle ajani pille.Kui ükski rasestumisvastane meetod kuidagi ei sobi, siis võiks ka sünnitamata naisele asetada spiraali. (eelistatult siis hormonaalse emakasisese vahendi).
Katrin Seemen.