Herpes genitalis 02.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul selline mure. Peale antibiootikumravi lõi välja väga tugev kandidoos. Perearst kirjutas mycosyst`i 150 mg 1x. Aga tulemust ei olnud, läks järjest hullemaks, tekkisid villid, pissida väga valus, tõusis palavik 38c. Helistasin kiirabisse, öeldi, et mingu järgmine päev kindlasti vastuvõtule, et võib olla herpes. Täna siis arst vaatas ja arvaski võimalikku herpese viirust, võeti vereproov, vastuse saan 06.01. Kirjutas veel canifugi ja ka valtrex`i 0,5 N10. Valtrexi võtmiseks pean olema kindel, et pole rasedust. Seega pean päev, kaks veel ootama.
Huuleherpest pole mul kunagi olnud ja ka mitte partneril. Raamat ütleb, et tegemist on suguhaigusega, mis vallandub 3 nädalat peale nakatumist. Olen oma mehega tuttav 3 aastat. On see võimalik, et see viirus on NII KAUA peitunud (näiteks tema eelmisest suhtest), või on mul põhjust arvata võimalikust kõrvalhüppest.
Olen murelik
Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tundub, et Teile on praegu põhimureks sotsiaalne probleem. Arstid ei tegele sotsiaalsete probleemidega ja neile lahenduste otsimisega.
Küll aga on Teil õigus, genitaalherpes on suguhaigus ja vajate kohest ravi.
Saate lugeda patsiendiinfot e-raamatust sugulisel teel levivatest haigustest samas portaalis.