punnid suguelunditel 09.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Mul on selline probleem,tekkisid väikesed punnid suguelunditele.Õhtul peale pesemist hakkavad need sügelema.Kas seda võivad põhjustada intiimpesugeel ja diane35 kasutamine?Kas on äkki võimalik koduste asjadega ravida või on selle jaoks ainult retseptiravimid?Kunagi kirjutas arst mulle clotrimasoli,seenhaiguse raviks,kas see võib ka olla seenhaigus?Kas ma võin nüüd ka seda kreemi kasutada?Loodan,et saate mind aidata.Jään teie vastust ootama!Ette tänades,Külli.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Külli!
Kõigepealt vabandan hilinenud vastuse pärast. Pillide võtmisega ei kaasne suguelunditel "punne". Võimalik, et tegemist on põletikulise reaktsiooniga välisgenitaalidel. Peske sageli intiimpesu-geeliga ja võite kasutada näiteks Bepanthen Plus kreemi, ka Clotrimazol- kreemiga saab olukorda leevendada.
dr. K.Seemen