voolus ja ebameeldiv sügelus... 15.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

..on kestnud juba mõned nädalad.
käisin alles hiljuti naistearstil,kuid siis kaebusi veel polnud.Ei tahaks nüüdki kohe arstile uuesti joosta ja olen kuulnud,et apteekides on asjalikud ravimid ka vabamüügis.
Ehk on sügelus tekitatud valedest pesuvahenditest??
Aga voolused on igapäevane nähtus,millele on viimasel nädalal ka sügelus kaasnenud.
Oleks asjatundliku nõu eest juba ette äärmiselt tänulik!
Aitäh!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kihelus suguteedes võib olla tingitud nii reaktsioonist pesukaitsetele kui ka seeninfektsioonist. Soovitan osta apteegist Femigeeli. Samuti soovitan pesta välisgenitaale vaid spetsiaalse intiimpesu-geeliga. Kui meetmed ei aita, pöörduge arstile.
dr. Seemen