kohe mitu probleemi 06.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Loodan, et saate mulle vastata paarile küsimusele (need küll alles kirja lõpus). Olen enda pärast väga mures. Probleeme on mitu, alustades sellest, et paremal pool kõhus on pidev ja tuim valu, emakakaelal on haavand. pidevalt on põletikud (vist mingi seen). Päevadega on ka probleeme, on viimasel aastal olnud kaks korda aastas, mõlemad ovaariumid on polütsüstlised. Olen aastaid pille söönud, jätsin nende võtmise ära aasta tagasi, sellest ka tõenäoliselt menstruatsiooni häired. Murelikuks teeb see kõik veel eriti seetõttu, et tahaksin pisiperet soetada. Kas kogu nende hädade juures, mis mul on, on üldse võimalik rasedaks jääda? Mis päevade puudumisega ette annaks võtta?
Olen käinud ka endokrinoloogi juures, kus sain vastuse, et välistatud on andrenogenitaalne sündroom, kilpnäärme funktsiooni häire. Tehti ka synacten test, sellest ei tulnud ka midagi olulist välja. Midagi peab aga olema sest enesetunne on halb.

Oleksin Teile vastuse eest väga tänulik.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Teil on palju probleeme. Ei saa konsulteerida ilma patsienti nägemata ja analüüse tegemata. Vajaksite naistearsti või endokrinoloogi konsultatsiooni . Polütsüstiliste munasarjade haiguse korral on tegemist valdavalt anovulatoorsete tsüklitega. Kui aga ovulatsiooni ei ole, ei ole ka võimalik rasestuda. Seenepõletik ja emakakaela haavand ei pruugi rasestumist takistada. Pöörduge uuesti naistearsti poole, et teha vajalikud uuringud ja alustada raviga.
Edu Teile soovides Aire Sekavin