tupe seen 04.07.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

vaevlen kroonilise seene käes.koguaeg kipitus ja valu ja ebamugavustunne.proovid on enamasti korras ja nii ka raviks ainult klotrimasooli määratakse,mis sugugi ei aita.mees sööb mingeid astmarohtusid mis tekitavad tema sugutile punased täpid ja laigud.olen ka ise antibiootikume söönud.kas nakatame teineteist pidevalt.ka perearst ei oska nõu anda.ei suuda enam piinelda.suguelu valus,väldin nii palju kui võimalik.pole ime kui mees aidaa ütleb.ei oska enam midagi teha,arstile pole ka enam mõtet rääkida et aina kipitab ja valutab..pesen pesu nüüd lasteseebiga,pesukaitsmeid ei kasuta.menses jäi aasta tagasi ära.allergia nagu ei tohiks olla.
ükski proov ei näita,seega pole ka ravi.
veresuhkur ja kaal on korras,kolesterool on korras.minul aga ikka punetab ja valutab,kord vähem kord rohkem.olen juba normaalse tunde unustanud.see on kestnud juba aastaid.voolust ei ole.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere.- Sain teie jutust ära, et olete menopausis, kuna aasta tagasi jäi tsükkel ära. Tegemist võib olla hoopis üleminekueaga tingitud tupe kuivusest. Siis tekibki kipitus jne. Põhjus on limaskestade õhenemine, mis tingitud östrogeenide vähesusest. Parim ravi oleks Vagifem tupetabletid või Ovestin küünlad. Neid saab apteegist retsepti alusel. Soovitaks ka mehel teha uuringud põletiku suhtes, võib olla nii, et teil ei näita midagi, mehel aga krooniline eesnäärme põletik.(ta ise ei pruugi tunda midagi). Soovitaks pöörduda günekoloogi poole.Suguelu ajal soovitaks kasutada libestussineid(apteegis) nt. Kamasutra või Gleitgel. Parimate soovidega DR Kadastik