hormoonravi 16.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mul on selline mure ,et 2002 aastal opereeriti mul emakas ja munasarjad.
Ise olen praegu 38 aastane ja peale opi hakkasin kasutama hormoon tablette Activelle. Nüüd olen võtnud kehakaalust pea 15 kilo juurde ning olen tänu kehakaalu tõusule väga õnnetu.Plaanin minna kaalujälgimisse aga üks tuttav teadis öelda et kui sööd hormoone ei alane kehakaal nii lihtsalt,on see õige?
Ja kui kaua ültse pean hormoone kasutama ?Olen üritanud tablettide võtmise lõpetada aga kohe on kuumahood.Mida teha?

teid juba ette tänades .

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Activelle on väikese hormoonisisaldusega preparaat, sellest madalamadoosilist pole. Peaksite seda kindlasti edasi kasutama, sest katkestamise korral tekivad klimakteerilised vaevused (kuumahood, higisatamised, närvilisus jne.).Kaalujälgijate rühmas õnnestub kindlasti kaalu langetada hoolimata sellest, et kasutate hormoonasendusravi. Edu Teile!
dr. Seemen