esv eemaldamine 11.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kasutan vaskspiraali, mille oleksin pidanud eemaldada laskma juba aasta tagasi. Günekoloogi juures selgus et spiraali kätte saada polegi nii lihtne kuna niidid on väga lühikeseks lõigatud ja spiraal veidi ülespoole nihkunud. Minu tungival palvel seda ka ultraheli abil kontrolliti. Eemaldamise kohta öeldi, et protseduur on valus ja nad võivad seda ju teha kui ma väga soovin. Ma väga just ei soovinud. Siit küsimus- kui tänapäeval tehakse aborte narkoosi all, kas siis poleks võimalik ka spiraali nii väljutada ja mis see maksta võiks ja kuhu soovitaksite pöörduda. Olen 36 aastane, mul on üks laps.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Spiraali, mille niidid puuduvad, saab eemaldada narkoosis spetsiaalse instrumendiga. Kui Teil on haigekassa kaart, maksab visiit 50 EEK-i ja saate saatekirja narkoosis ESV eemaldamiseks, mis on tasuta(tasub haigekassa).
Võite pöörduda minu vastuvõtule.
dr. Seemen