rinnanibude muutus 29.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24. a naine. Mulle teeb muret rinnanibude sissetõmme. Rinnanibu ots on kergelt sissepoole tõmbunud. Erutatud olekus on rinnanibud endised. Olen ka varem seda sissetõmmet täheldanud ning see on üle läinud, kuid seekord tegi see mind murelikuks, kuna lugesin, et see võib olla rinnavähi tunnuseks. Sünnitusi pole mul olnud. Seega küsin, et kas rinnanibude sissetõmme võib tuleneda ka millestki muust ning olla seotud näiteks menstruatsiooni tsükliga?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on õigus, noortel naistel ongi rinnanäärme probleemid eelkõige seotud hormoonide tööga, siis tuleks mõelda põletikele. Ka on igal naisel vaid talle omane anatoomia.
Külastage 1-2 korda aastas naistearsti, Teile teostatakse emakakaela vähiuuringud, teised vajalikud uuringud ning kontrollitakse kaebuste esinemisel rinnanäärmed. Vajadusel on võimalik teha ultraheliuuring rinnanäärmetele sünnitamata naistel.