Seen ja Vagisan. 13.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist! Kuidas on see võimalik, et tarvitasin Vagisani küünlaid ja paar päeva hiljem tekkis tupeseen? Ometi ma tarvitan küüslauku, kas siis ka see ei aidanud? Kas küüslauk tapab organismis seda seent? Ühe korra varemgi (aastaid tagasi) on mul samamoodi olnud, et natuke aega hiljem, pärast Vagisani kasutamist tuli seen. Kas võib olla, et see rohi päris igale ühele ei sobigi, või on minu juhus ennekuulmatu? Võib lihtsalt kokkusattumus? Veel tahaks teada, kas Vagisanis on lihtsalt piimhape, või elusad piimhappebakterid? Praegu määrin klotrimasooliga, aga ma ei tea, kas ma nüüd võin edaspidi seda järgijäänud Vagisani ära kasutada.? Kas niiskes vannitoas, kuigi rätik tundub kuiv, võivad rätikus seened olla? Kas niiske ja külm korter, sellest tulenevalt külmetavad jalad ja muidu on jahe olla, võib ka olla seene esilekutsujaks? Ise olen 37 a. ja mul on tavaline spiraal. Tänan Teid!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Vagisani tupeküünlad sisaldavad piimhapet, need muudavad tupe keskkonna happelisemaks. Arvan, et Vagisan ei kutsu esile seenpõletikku, vaid Teil tekib reaktsioon(kihelus) sellele preparaadile. Soovitan seda mitte enam kasutada.
dr. Seemen