tsükli häire või rasedus 09.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere. olen 24 aastane ja 6 kuud tagasi tehti mulle puhastus, kuna avastati 12-ndal nädalal, et lootemuna on tühi. uuesti hakkasid päevad 11. jaanuaril ja siiani on olnud tsükkel väga korrapäraselt 28 päeva. nõõd on aga päevad juba üle nädala hiljaks jäänud ja tegin tsükli 37-ndal päeval hommikul rasedustesti, mis osutus aga negatiivseks (ka teoreetiliselt ei tohiks nagu rase olla, sest olen kasutanud kogu aeg kondoomi). günekoloogile sain aja alles kahe nädala pärast, kuna ta arvas et siiski on tegemist rasedusega (telefonivestluse põhjal). ka rindadest tuleb imelikku tumedat eritist, mis on ka natuke kleepuv.
tahaksin teada, kas sellise probleemiga on mõtekas ka äkki perearsti poole pöörduda, sest günekoloogi aega oodates olen muutunud juba üsna närviliseks, et kas tegu võib olla hoopis mingi põletiku või muuga.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui rasedustest on negatiivne, on tõenäoliselt tegemist menstruaaltsükli häirega ( stress? kehakaalu kõikumine?). Kui nädala jooksul menstruatsiooni ei tule, pöördu arsti poole.
K.Seemen