vesi munasarjade taga 20.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
Peale viiepäevast kõhuvalu (ei saanud öösel magada, valu oli vahel väga terav) läksin haiglasse valvearsti juurde. Tehti uriini- ja vereanalüüs ja rasedustest. Nende proovide tulemus oli korras. Ultrahelis leidis arst, et vesi oli kogunenud mõlema munasarja ja emaka taha - see põhjustas valu. Arst ütles, et selle pärast ei tasu muretseda. Kõht valutas u. nädal aega veel. Nüüd, päevade ajal, tuleb väga palju verd ja paha on olla. Mul pole kunagi päevade ajal palju verd tulnud ega erilisi vaevusi olnud. Kas see on võimalik, et nüüd mul hakkabki iga kuu vesi kõhus olema ja millest see võis tingitud olla?
Ette tänades,
Karin

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Karin! Kirjelduse järgi on väga raske diagnoosida,aga arvatavasti oli tegemist follikulaartsüstidega.Nad on alati healoomulised ja kaovad tavaliselt kahe kuu jooksul. Kui tsüst keerdub ümber oma varre,tunneb patsient äkilist kõhuvalu ja tsüst võib ka munasarja tegevust häirida.Seega on loogiline,et praegu kõht valutas ja menstruatsiooni ajal tuli palju verd.Aratavasti on järgmise menstruatsiooni ajal kõik vaevused kadunud.Vastasel juhul peaksite pöörduma günekoloogi poole.