Valu häbemeluu taga. 23.11.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on juba üle kahe kuu kohati valu, kohati pakitab häbemeluu taga. Vahel on selline tunne nagu keegi sõrmega lükkaks seestpoolt häbemeluule. Samuti on ka torked puusadesse, kuigi need on nüüd vähemaks jäänud. Olen käinud naistearstil, kus ultraheliga vaadates oli kõik korras, samuti käisin soolte uuringul, väikese vaagna ultrahelis ja röntgenis. Kõik oli korras. Aeg ajalt tuleb tupest lima, mis on värvitu, ei lõhna ja on täiesti selge nagu vesi. Naistearstile rääkides ta sellele tähelepanu ei pööranud. Menses on regulaarne, vahemäärimisi ei ole. Muidu tupevoolus praktiliselt puudub. Rasedusvastase vahendina kasutan kondoomi. Laps on aastane ja annan ka rinda. Laps sündis keisrilõikega. Kõik oli peale keisrit korras. Soovin teada, kas võib midagi viga olla emakaga, mida ultraheliga ei ole võimalik avastada ja kas selline voolus tupest on normaalne? Pap-test tehtud, oli korras. Olen 36 aastane.

Ette tänades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
imetamise ajal menstruatsioone ei ole ja munarakud ei küpse. Kui imetamine jääb harvemaks või lõpetatakse, siis tsükkel taastub, ovulatsiooni ajal on siis sageli tunda pakitsevat valu alakõhus ja kuni nädala jooksul esineb rohket limast voolust. Usun, et sinu kaebused on seotud ovulatoorsete tsüklite taastumisega. Suguteede põletike puhul võib samuti olla alakõhuvalu ja limane voolus, seetõttu soovitan ka emakakaela analüüsid põletikutekitajatele teha.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen