on see normaalne? 28.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on kestnud päevad juba umb. 2 aastat. Kas esimest korda vahekorda astuda on liiga vara? Kui peale esimest vahekorras olemist tuleb verd kas see on normaalne?Kas peale esimest korda vahekorras olles on 2-he päevane valu ja valuline WC-s käimine normaalne?Ma arvan et olen psüholoogiliselt valmis astuma esimest korda vahekorda kuid kardan, et kas äkki minu vanus võib tuua kaasa probleeme sest olen siiski alles 13.....ette tänades....:)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Inimõiguste järgi kuulub isiku keha vaid talle ja igal inimesel on õigus otsustada selle üle ise. Kuid kuna Te olete 13 ja ei vastuta soovimatute tagajärgede eest: soovimatu rasedus, sugulisel teel levivad haigused jne., millede ravimine nõuab (vanemate) raha, siis on tark pidada kellegagi nõu. Soovitan pöörduda noortekabineti psühholoogi pole sama küsimusega. Peaksite jõudma selgusele, miks astute vahekorda, kas partneri meeleheaks, kas soovite rasestuda ja sünnitada jne.
Teil on õigus, vanus tooks kaasa probleeme Teie vanematele ja Teie partnerile juriidilisest aspektist.
Naistearst G.Litter