uus küsimus 03.06.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. On selline imelik küsimus: on uus partner ja iga kord (nüüd siis juba kolmas kord), kui vahekorras oleme hakkab kas sama päev või järgmine päev pruuni voolust tulema (nagu päevade alguses) ja siis läheb kohe nagu päris päevadeks üle (täitsa punast verd kohe tuleb). Pole osanud muud teha kui pillide võtmine seitmeks päevaks katkestada (poole paki pealt teen seisme päevase vahe). Siis on päevad nagu tavaliselt ainult selle vahega, et algavad oma algatuslikult poole paki keskelt. Kaheksandal päeval alustan uuesti tablettidega ja päevad lõppevad nagu tavaliselt. Mõni aeg peale seda seika olime uuesti vahekorras ja jälle sama lugu (nagu öeldud siis nüüd juba kokku kolm korda seda juhtunud). Varem (eelmiste partneritega) pole mitte kunagi sellist asja juhtunud ja neid samu tablette olen ka kogu aeg võtnud. Ei saa ju tegemist olla mehhaanilise vigastusega (siis määriks ju nati ja jäks järgi aga mul tuleb kohe mitu päeva verd enne kui tablettide võtmise katki jätan).
Marianne 23a.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Marianne !
Vajate reaalset naistearsti läbivaatust. Välja tuleks lülitada:
-seksuaalsel teel levivad infektsioonid
-emakakaela põletikud
-traumad
-tupepõletikud jm.
Pille tuleb tarvitada nii, nagu patsiendiinfol kirjas, skeemi 21+7 järgi. Nüüd olete tekitanud endale menstruatsioonitsükli häire.
Naistearst Galina Litter,