Tupevalud 09.05.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutasin teile https://www.kliinik.ee/naistehaigused/id-2/noustamine/?question=73195, vahepeal olen käinud veel naistearsti vastuvõtul. Naistearst tegi ultraheli (peale ultraheli olid jälle valud), süsti hetkel ei leidnud ja võttis tuppe ph-d, mis oli normaalne. Naistearst ei osanud mind aidata, kuigi ma tunnen et tupes on valu ja see valu hakkab viimasel ajal täiesti suvalisel ajal, kuigi ei ole oma partneriga aktiivselt seksuaalelu elanud (paar korda kuus, kuna peale seksi on 100% suured valud, siis ei saa seksida) . Tupest voolust ei tule ja halba haisu pole Viimased 2 kuud on mul menstruatsioonitsükkel muutunud, enne oli korrapärane, iga 28 päeva tagant, nüüd on iga 35 päeva tagant, kas probleem võib olla hormoonidest

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Kliiniline vereanalüüs ja glükoosi ehk veresuhkru uuring kuuluvad pereõe ja perearsti pearaha hulka, uurige pereõe käest, millal viimati on vereanalüüsid teostatud. Ise tasudes võite alati pöörduda otse laborisse www.synlab.ee, kus tasuta nõustavad laboriarstid, soovitav ka uuring ferritiinile aneemiamarkerile ja D-vitamiinile, mille puudus põhjustab limaskestade kuivust ja valu.
Seksuaalnõustajate kohta võiksite uurida nende seltsi kodulehelt www.seksoloogia.ee
Kuivuse vastu on abi apteegi libestitest, ka sekspoed pakuvad erinevaid vahendeid.
Mõtlesite ehk munasarja tsüsti, mida enam ei olnud.
Kogu naise organism toimib vaid tänu hormoonidele, mida pikem m tsükkel, seda vähem on aastas ovulatsioone ja seda pikem on aeg rasestumiseks.
Dr Mare Pruks www.erapaxis.ee tegeleb pidevalt sarnaste probleemide nõustamisega, dr Imre Rammul on suurte kogemustega seksoloog Tallinnas www.rammul.ee
Pikka nõustamist nõudvad probleemid on vulvodüünia ja teised samalaadsed seisundid, mis vajavad pikka ravi, sageli tritsüklilisi antidepressante jm. Soomes Helsingis on selleks eraldi vulvakliinikud.
Kui soovite vastuvõtule, siis saatke oma isikukood minu töömeilile glitter@naistearst.ee

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid