Ebatavaline veritsus ja valu alakõhus 13.11.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen antibeebipille võtnud nüüdseks 8 aastat (alguses Logest, hiljem Yasminelle). Selle aja jooksul polnud kordagi mingeid probleeme ega kõrvalmõjusid. Minu praeguses elukoha riigis neid pille saadaval pole ja arst kirjutas mulle Yaz pillid kuna need pidavat sama toimeainega olema. Esimese kuu jooksul natuke määris ja rinnad olid tundlikud, mis on ilmselt normaalne. Nüüdseks olen neid võtnud 3,5 kuud ning probleem on sellest, et peale vahekorda alati veritseb. Verd tuleb ikka päris palju, mitte lihtsalt ei määri ning sama/järgmise päeva jooksul on alakõhus kerge valu. Kui vahekorras pole olnud, siis on kõik korras ja ei kurda millegi üle. Kas peaks nende pillide võtmise lõpetama ja uued laskma kirjutada? Või on asi äkki milleski muus?
Pap testi ja üldise kontrolli tegin viimati aasta tagasi ja kõik oli korras (kui see peaks vajalik info olema)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, võimalik,et uued pillid seda põhjustavad. need on natuke teise koostidega kuigi tomeaine on sama ja sellepoolest erinevad varasematest. Midagi ohtlikku pole, kuid pigem ebamugav teile. Arvan, kui ikkagi kõik see jätkub, siis peaks pille vahetama. Parem oleks saada oma vanad pillid tagasi. DRKadastik