Veritsus pärast emakakaela biopsiat 16.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nädal tagasi tehti emakakaela biopsia ja pärast seda oli 4-5 päeva kerge pruunikas määrimine, aga siis tekkis helepunase vere jooks mis on kestnud 3 päeva ja muutub tugevamaks. Samuti muutub tugevamaks valu alakõhus. Kas peaksin koheselt päärduma arstile või on see normaalne ja ootan veel?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil veritsus ei ole seotud menstruatsioonitsükliga, vaid seostate seda emakakaela biopsiaga, siis on soovitav minna koheselt kontrolli. Biopsia koht võivb veritseda vahel suhteliselt rohkelt ja veritsuse peatamiseks on erinevad variandid ( tamponeerimine traneksaamhappe lahusega, veritseva koha peitsimine hõbenitraadiga või diatermokoagulatsioon ehk kõrvetamine).