seemnerakkude eluiga 13.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minu küsimus ei olegi seotud ühegi haigusega.Tahaksin lihtsalt teada,kui kaua võib elavad spermatosoidid seemnevedelikus? Mitte naise suguorganeis vaid peale suguühet väljas,õhu käes? Partner väidab,et on kunagi meestearstilt kuulnud, et isegi kuni 6 tundi niiskes ja soojas keskkonnas, ei luba mul sellepärast isegi peale vahekorrajärgset pesemist oma rätikut kuivatamiseks kasutada.Rasestumise vältimiseks loomulikult.Kas on tõesti tõsi,et sellest salakavalast vedelikust tuleks naistel, kes ei soovi rasestuda, suure ringiga mööda käia?

Aitäh.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Keegi ei ole vist uuringut teinud kui kaua need spermatosoidid kehvas keskkonnas viljastumisvõimelisena püsivad,aga selles suhtes on mehel küll õigus,et intiimsete piirkondade kuivatamiseks peaks ikka isiklik rätik olema.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Rasestumise võimalikkus

Mul on küsimus seoses rasestumisega. Kas naisel on võimalik rasedaks jääda vannis või duši all käies, kui enne teda on vannis või duši all käinud meesterahvas ja vanni või dušikabiini on sattunud spermatosoidid.

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
rasestumine vannis või duši all pole võimalik, kui ei toimu suguühet . Teie tütre hirmudel pole küll mingit alust. Rasestumine peale mehe vannis või duši all käimist pole kuidagi võimalk. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi