Jätk küsimusele/vastusele - lümfisõlmed kubeme piirkonnas 14.06.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
lümfisõlmed kubeme piirkonnas on normaalselt palpeeritavad. Kui aga sõlmed on valulikud, soovitan teha testid naistearsti juures erinevate sugutrakti põletike tekitajatele (chlamydia tr., neisseria gonorrhoea jt). Kui Teil esineb suurenenud lümfisülmi kaenla all ja kaela piirkonnas, pöörduga oma perearsti poole.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen

Tere jälle,
seoses selle küsimuse/vastusega tekkis uus küsimus. Kas on võimalik, et olen põdenud antud suguhaigust juba aastaid? Elu jooksul olnud ainult 3 seksuaalpartnerit, neist 3 praegune abikaasa, kellega koos oldud üle 6a. Lapsi veel pole. Enne abikaasat olid küll pidevad põiepõletikud ja muud sarnased sümptomid. Sain küll alati ka ravi aga nüüd hakkan mõtlema, et kas sain ka sellisel juhul õiget ravi. Abikaasaga koos elatud esimesel aastal oli ka palju põletikke. Nüüdseks ei ole aastaid olnud mingeid sümptomeid v.a valulikud lümfisõlmed ja vahel ka veritsus . Aga on ka alati olnud emakakaela haavand, mida siiski pole mingil põhjusel ravitud. Kas need võivad olla seotud?
Tänades, M.T

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
sugulisel teel levivad põletikud võivad kulgeda aastaid ilma kaebusteta. Vaid pooltel juhtudel esineb kaebusi. Kaebused võivad olla väga erinevad: tuimad alakõhuvalud, valulik vahekord, rohkenenud voolus, ebakorrapärased veritsused, valulik urineerimine, "tundlik" põis jne. Kuna Teile teevad muret valulikud lümfisõlmed ja on olnud ka veritsusi, tuleb põhjuse välja selgitamiseks kõigepealt testida sugulisel teel levivate infektsioonide suhtes.
Emakakaela haavand, mida on arst maininud, on ilmselt ektoopia- ja see ei ole kaebuste põhjuseks ja ei vaja mingit ravi. Ektoopia on normi variant ja see tähendab, et kaelakanali silinderepiteel on välja pöördunud ja on emakakaelal nähtav.
Loodan, et selgitusest on abi,
dr.Katrin Seemen