Menstruatsioon kestab 2 nädalat 05.05.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul nimelt selline probleem, et juba 2010. aasta septembrist kestavad päevad jõle pikalt - ligi 2 nädalat. Esimestel kuudel arvasin, et asi lihtsalt stressis vms, et küll läheb üle. Kui aga iga järgnev kuu täpselt samamoodi oli, siis otsustasin pöörduda arsti juurde. Arst tegi läbivaatuse, katsus, ütles et põletikku käega katsudes tunda ei ole ja kõik tundub korras. Kirjutas igaks juhuks põletikuvastased rohud (ütles, et vahel on lihtsalt kuuri läbitegemine aidanud). Võtsin need ilusti ära ja jäin järgmist mensest ootama. Kõik oli täpselt samamoodi - alguses mõne päeva määrib, siis hakkab verejooks ja kestab ligi 2 nädalat (ka arsti juures sai sellel ajal käidud- ütles, et hea on see, et tume veri, aga tuleb päris korralikult).
Siis saatis mind prooviabrasioonile. Seal ka midagi ei avastatud...
Ma ei oska enam midagi teha, kuhugi pöörduda.
Arst ütles, et võib ju pille soovitada, aga see on ju vaid ajutine lahendus. Tahaks ikkagi teada, et milles asi on ja mida ma ometi teha saaksin, et lõppeks ära see jant. Ei sooviks rasedusvastaseid vahendeid kasutada (plaan oleks rasestuda, aga enne ju ei julge kui ei tea, et kõik korras on).
Olen eelnevalt kasutanud Nuvaringi ning pille (kokku vähem kui aasta), suguhaigusi pole olnud.
Suur aitäh, kui oskate midagi soovitada, olen juba päris hulluks minemas kogu sellest jandist.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
vererohkete menstruatsioonide võimalikke põhjusi on palju. Uurima paeb, kas veritsuse põhjuseks pole emaka polüüp, põletik või on tegemist hormonaalse häirega või on põhjuseks hoopiski häire hüübivussüsteemis. Ravi sõltub põhjusest. Kirjast eeldan, et ultraheli uuring ja analüüsid on tehtud ja olnud korras. Sellisel juhul on erinevaid ravi võimalusi: gestageenid tsükliliselt, traneksaanhape menstruatsiooni ajal, pillid (pole valik sinu jaoks,, kuna planeerid rasedust), mittesteroidsed põletikuvastased preparaadid (ibuprofen) menstruatsiooni ajal jt. Missugune ravi on parim just sinule, peab otsustama arst.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen