Ebaregulaarne menstruatsioon ja pruun voolus 29.06.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minu mure algas aprillikuus(2.aprill), kui olin soojal maal puhkusel ja minu üllatuseks algas menstruatsioon nädal aega varem. Ei pööranud sellele alguses väga tähelepanu, seostasin seda sellega, et olin suurest külmas läinud kuuma kliimasse ja süüdistasin seda. Aga kui menstruatsioon oli kestnud juba üle nädala, siis tundus, et asi on imelik. Kokku kestiski see menstruatsioon 2 nädalat. Vahepeal polnud midagi, uus menstr. hakkas peaaegu õigel ajal. Viimane menstr. hakkas 3. juuni ja see nagu ei lõppenudki ära, kuni eelmise nädala alguseni määris, alguses paar päeva oli verd ja edasi ainult määris tumepruuni voolusega, voolus läks värvuselt aina heledamaks, juba lootsin, et see kaob aga nüüd paar päeva tagasi hakkas jälle pihta, ja seekord on vooluses nagu klimbid ka sees. Uus mens. pidi hakkama 1. juuli. See voolus on täiesti lõhnatu ja muid kaebusi, nagu sügelus või valu kõhus, mul puuduvad. Olen väga mures, et misasi see on? Olen veel tähele pannud seda, et viimased pool aastat ei ole minu menstruatsioon enam nii valulik nagu vanasti, praegu kui võtan Nospa ja Ibumetini, siis valu kaob. Vanasti oli nii, et menstr. esimesel päeval olid valud vahest sellised, et ma ei tundnudki oma alakeha, ei saanud aru, kust valutas, terve keha oleks nagu põletavalt valutanud ja oksendasin valust, valuvaigistid ei aidanud.

Eelmisel aastal täheldasin vahest ka seda, et peale vahekorda oli sees kerge valutunne. Mõne tunniga see kadus ja rohkem polnud midagi, olen lugenud, et peale vahekorda võib klamüüdia puhul olla kerge veritsus, aga minul seda ei olnud. Ajasin selle lihtsalt seksuaalse huvi puudumise kaela.

Kunagi ammu käisin günekoloogi juures valge voolusega, raviti tupeseent(ma isegi ei tea, kas see mul oli, olin väga noor) aga peale seda ei muutunud voolusega midagi, ikka samasugune (lõhnatu, valkjas, ei tekita sügelust). Ma lisan veel, et ma ei kasuta pille (5-6 aastat tagasi mõned kuud kasutasin), mul on ainult 1 partner viimased 5 ja me kasutame alati kondoomi, ma ei suitseta, ei ole olnud rase ega teinud aborti. Muid ravimeid ka ei ole kasutanud. Toitun normaalselt. Praegu on mul ehk natukene stressirohkem periood, aga ei midagi hullu.

Küsiksingi siis Teie käest, et kas Te äkki oskate öelda mis see on? Olen lugenud internetist igasugu variante, kardan, et äkki on tegu mingi kasvajaga ja see mõjutab tulevikus minu rasestumisvõimalust, on selline oht olemas?

Kas käsimüügis ei ole mingeid ravimeid, mida ma osta võiks?

Kui Teil on veel midagi lisada, mida ma teadma peaks ohtudest või haiguse variantidest, siis kirjutage kindlasti, ei oska praegu rohkem küsida.

Arstile peaksin ma vist nii või naa minema aga igalpool on järjekorrad nii pikad, ei suuda nii kaua teadmatuses olla.

Suured tänud ette,

Ilusat Suve!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tegemist on menstruaaltsükli häirega. Välistada tuleks rasedus ja suguhaigused. Soovitav on kontroll günekoloogilise ultraheliga.
Soovitused:
-kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad ja lugege menstruaaltsüklite pikkused jooksval aastal; nomaalsed on m tsüklid 21-35 päeva, mis ei vaja ravi;
-hea ravim on apteegi käsimüügis T. Prefemin, mida alustage menstruatsiooni 1. päevast ja tarvitage 90 päeva järjest. Muud ravimid võite ära jätta.
On olemas endometrioos ja adenomüoos, aga hetkel ei oma see tähtsust. Neid uuritakse viljatu paarisuhte kaebuse puhul üle 1-2 aasta.
Suure tõenäosusega teil kasvajat ei ole.
-ostke apteegi käsimüügist intiimpesuvaht MultiGyn FemiWash ja kasutage seda 2 korda päevas
-vooluse kaebuse korral on apteegi käsimüügis tupekuulikesed Ecocillin, tupetabletid Gyno-Lact, Klotrimasool kreem jm.
-ärge asjatult muretsege, nautige Eestimaa suve ja oma partnersuhet
-saate aja kohe broneerida www.naistearst.ee - www.arst.ee kaudu, kiiret pole. Visiiditasu 50.-
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel puhkuselt Maarjamäelt