Klamüüdia 30.06.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on olnud üks partner viimased 7 aastat. Nüüd avastati mul klamüüdia. Varasemalt ma rase pole olnud, olen ülekaaluline, 23 aastat vana naisterahvas, on esinenud kõrget tupe PH'd, tupeseent ning mingit õrna põletikku, antipeebipille olen kasutanud ka pea 7 aastat. Kas on olemas mingi võimalus seda muul moel saada kui sugulisel teel, võib see ise tekkida? Sellel on mingi varjamisaeg, võib see olla 7 ja rohkem aastat?
Kas pärast ravi oleks alusetu paluda, et mulle viljakustest tehtaks? Mismoodi see viljakustesti tegemine käib?
Palun vastake igale minu küsimusele...
Aitäh...

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui analüüs urogenitaalse klamüdioosi tekitajale Chlamydia trachomatis on võetud teie emaka kaela kanalist või ureetra kanalist PCR ehk DNA metoodikaga, siis on 100% kindel, et tegemist on klassikalise suguhaigusega urogenitaalne klamüdioos. Kahjuks analüüsid ei näita, millal ja kellelt olete nakkuse saanud. See ei ole ravi ordineerimisel oluline, sest ravile allutatakse kõik partnerid viimase 2 kuu jooskul. Tegemist ei ole meditsiinilise vaid sotsiaalse probleemiga. Sotsiaalsete probleemide lahendamise toimetuleku strateegiate leidmisega tegelevad psühholoogid. Vastavalt ravijuhendile on nüüd vajalik ravi koos partneriga. Kuna olete sünnitamata naine, siis 4 nädalat peale ravivaba perioodi on soovitavad (mitte kohustuslikud, kui ravisite mõlemad õigesti) mõlemil kontrollanalüüsid. Seni tuleks kasutada kondoomi.
*Suguhaigused levivad vaid sugulisel teel.
*Reeglina on tegemist uute suguhaiguste nakkustega; urogenitaalse klamüdioosi puhul.
*nn. "viljakustesti" ei ole olemas. Viljatu paarisuhte uuringuid alustatakse siis, kui soovi korral rasestuda rasedus ei saabu regulaarse suguelu korral 1 aasta jooskul. Uuringud koosnevad paljudest kallitest uuringutest mõlemil partneril. Alati on võimalus, et tekib spontaanne rasedus, kui ravite õigesti suguhaigust. Kuna tervitate antibeebipille, siis mingeid nn. "viljakuse" uuringuid ei ole arukas ju teostada. Ise tasudes võite ju paluda mõningaid uuringuid, et hingel kergem oleks.
Soovitused:
-normaliseerige kehakaal, see on üks viljatu paarisuhte probleemidest; pöörduge samas portaalis vastavale toitumise- ja ülekaalu spetsialistile
-ärge suitsetage
-kontrollige üks kord kahe aasta jooksul oma perearstil vererõhku, kehakaalu, veresuhkrut jm.
-vakstineerige end emaka kaela vähki tekitavate viiruste ja kondüloome tekitavate viiruste vastu
-külastage hambaarsti kaks korda aastas
-kuni 25. eluaastani külastage noorte nõustamise kabinette
Kasutage otsinguid: urogenitaalne klamüdioos, klamüüdia, suguhaigused, sugulisel teel levivad haigused, jms. Ostke raamat "Naistearsti nõuanded" ja kinkige ka oma sõpradele.
G.Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Klamüüdia ravi ja eneserahuldamine

Tere. Minul avastati klamüüdia. Kas seda haigust põdedes ja antibiootikumi kuuri ajal on lubatud eneserahuldamine?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Võib küll. Dr Kadastik

Loe edasi

Suguhaigus

Tere!
Eelmise aasta juunis selgus analüüside tulemusena, et mul on klamüüdia. Sain ravi. Kuu aega pärast ravi teostati kordusanalüüsid - kõik oli korras.
Minu küsimus: kas väljaravitud klamüüdia ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus. Peale korralikku antibakteriaalset ravi klamüüdia "ise tekkida" ei saa. Klamüüdia ravi tuleb alati teha koos partneriga ja peale ravi on vajalikud ...

Loe edasi

Klamüüdia..

tervist Dr. Katrin Seemen

Mul oleks selline lihtne küsimus, et kus saaks tallinnas klamüüdia analüüse teha? Seda siis nii mulle, kui ka partnerile.


Kristina

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kõikides naistenõuandlates ja naistearsti või naha-suguhaiguste arsti erakabinettides on võimalik anda klamüüdia analüüsi. Mees saab anda analüüse androloogi, uroloogi või naha-suguhaiguste arsti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi