tuim alakõhuvalu 22.06.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 41 a.Alakõhus par ja vas pool on pidevalt tuim valu.Katsudes pole valus.Tehti emakakaela abrasioon pool a tagasi.Sealt midagi ei leitud ja pap ka korras.Peale abrasiooni on mens vere rohke,esineb suuri vere klompe.Mure pideva kõhuvalu pärast.Mida ette võtta.Võibolla peaksin sisehaiguste või sooltearsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mina soovitaks siiski günekoloogi poole pöörduda.Ilmselt tuleb ultraheliuuringul kontrollida emaka limaskesta paksust.Täheldasite ju ise,et peale abrasiooni on menstruaalvere hulk rohke ja hüüvetena.Ka võib tuim pidev alakõhuvalu viidata adenomüoosile.Edu soovides,Maie Väli