Menstruatsioonotsükli häire 13.01.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,päevast!
Olen 40.a naisterahvas 3 lapse ema.(16 aastat tagasi opereeriti munasarjadelt tsüstid)viimased 2 aastat on probleme tekitanud menstruatsiooni ära jäämine 1-2 korda aasta jooksul.Esimest korda jäi ära aprilli kuus 2007 a.Rasedustestid olid neg.Läksin günekoloogi juurde ja tehti puhastus 10,juuni.Siis jäi ära dets.kuus.Mures ja valudega käisin Tartus günekoloogi juures.Siis määrati rasedusvastaseid tablette.Võtsin neid -juuli kuuni 2008.Kulges jälle kõik nagu normaalselt.Viimased päevad olid 12-15 nov.2008.a,siis jällegi määris pikalt ja 26-29 olid jällegi päevad.Dets.kuus ei olnud päevi,kuid alakõht valutas,nagu enne päevi.Nüüd juba jaanuar-valud tugevnevad ,kuid päevi ei ole.Tegin teste need neg.12.jaan-hakkas jubedalt iiveldama,pae käis ringi ja täielik nõrkus ning tõusis palavik 37,6.Läksin õhtul haiglasse erakorralisele vastuvõtule.Tehti uriini analüüs ja vereproovid,käisin ka günekoloogi juures ,kus tehti erinev utraeli uuring(KA emakavälise raseduse peale,mis oli neg,),kästi minna perearsti juurde.Täna st.13.01.09.a läksin-sealt mingit abi ei saanud,öeldi ,et kõik on korras ja minge günekoloogiasse.Lõpuks sain saatekirja kõhukoopa ultraeli uuringule ,aga alles 22.jaan.Valud ei ole vaibunud-koguaeg on naba piirkonnast paremale poole alla nagu jala peale külm valu.Püsti seistes tunnen nagu raskust alakõhtu ja näriv valu sees.Selline tunne ,et nahk muutub nagu tuimaks.Jube nõrkus ja halb enesetunne.
Vabandan sellise pika kirja eest,aga palun kas või mingisuguseid juhtnööre,kuhu minna,mida uurida?Arsti juurde on pikad järjekorrad.Üritasin ka Tartu Teie juurde saada,aga nr olid alles aprilliks.Kas on põhjust muretsemiseks.Olen väga mures!Ette tänades Teid!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvan,et tegemist on m.tsükli häiretega.Enne kõhukoopa ultraheli ,soovitan ka kontrollida günekoloogilisi hormoone :FSH.LH.PRL.progesteroon ja östradiool ja HCG.Seda väga halba enesetunnet 12.jaanuaril seostaksin pigem praegu liikuva kõhugripiga,mis rohkem vaevusi ei annagi.Edu soovides,Maie Väli