Healoomuline kasvaja 19.06.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Galina Litter
Soovin saada Teie arvamust. Mul avastati paar kuud tagasi, et emakas on suurenenud, tehti tsütoloogiline uurin ja peale seda ka histoloogiline uuring. Diagnoosiks pandi polypus hyperplastucus. Arst soovitab panna spiraali"Mirena", et kasvaja kasvu peatada, kuid see ei vähenda olemasoleva kasvaja suurust. Probleem on selles, et tihtipele mul kõht valutab ja vahekorra ajal vahest veritseb. Valu vastu lubas arst tablette kirjutada, kuid kas jäängi neid tablette tarvitama, või on muid variante ka?
Sooviks Teie arvamust ja rohkem infot sellise diagnoosi kohta.
Internetist ei õnnestunud infot leida ja arstil pole aega seletada.
Teid ette tänades Katrin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Katrin!
Kahjuks unustasite kirjutada oma vanuse ja rasedusanamneesi!
Tegemist on emaka müoomiga. Müoom on emaka lihaskoe healoomuline sõlmeline muutumine, mis on sõltuv munasarjade tööst. Munasarjade töö lõppemisel, keskmiselt 51 või hiljem, müoomi kasv pidurdub ja müoomisõlmed vähenevad.
Kui on kaebused: verejooksud, vererohked menstruatsioonid, mille tõttu tekib kehvveresus ehk aneemia, siis tuleb ravida.
Polypus hyperplasticus on emaka limaskesta hüperplastiline polüüp. See on suure tõenäosusega abrasioonil ehk puhastusel või hüsteroskoopial eemaldatud.
Kui olete noor ja sooviksite veel kunagi sünnitada, siis emakasisene süsteem ESS Mirena on üks valikutest. Hind ~2500 krooni.
Kui Te ei soovi enam kunagi sünnitada ja olete üle 40-aastane, siis võiks kaaluda ka emaka keha operatiivset eemaldamist; pole vajalik enam rasedusest hoiduda, ning ei teki verejookse. Munasarjad, munajuhad, emaka kael jääksid alles.
Kontaktveritsused vahekorra järgselt-postkoitaalsed veritsused väärivad tähelepanu emaka kaela vähi suhtes. Kas olete vaktsineeritud emaka kaela vähi vastu?
Lugege jurde www.hpv.ee, www.vaktsiin.ee jm.
Kui emaka kaela analüüsid ei ole korras, saab emaka eeemaldada ka koos emaka kaelaga.
Mida Te kõige rohkem kardate: kas valu, viljatust või vähki?
Võimalusi on mitmeid. Pidage nõu asjatundjatega.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

healoomuline kasvaja rinnas

Tere! Olen 20.aastane noor naine ja mul avastati rinnast healoomuline näärmeline kasvaja. Arst ütles,et peame seda jälgima (5.kuupärast uuesti ultrahelisse )ja kui suuremaks läheb peab opereerima. Mul ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Suure tõenäosusega juba tekkinud kasvajaline moodustis (fibroadenoom?) ise ära ei kao. Igasugune moodustis rinnas vajab aga sageli peale ultraheli uuringut proovitüki võtmist (nõelbiopsia). ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi