kas tsüst või ei 18.03.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mul päevad juba kaks kuud 2päeva ainult.....käisn arsti juures ja ta saatis mu ultraerisse.....sealt tuli välja et parempoolne munasari on suurenenud tunduvalt vasakpoolsest.......läksin pildiga arsti juurde tagasi ja ta vaatas pilti ja ütles et ka rasedus või on tsüst ja järgmisel päeval saatis mu vereproovi tegema.......vastusteni on veel palju aega siit ka mu küsimus.Kas ultraeri pilt näitab kohe ära et on tsüst või mitte või tuleb see nüüd vereproovist välja.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tsüsti näitab UH küll kohe ära. Vereproovist saab teada, kas teil on rasedus kusagil.Ilmselt arst kahtlustab emakvälist rasedust. Soovitaks pöörduda arsti poole, vereanalüüsiga ei lähe kaua aega. DR Kadastik