PCOS ja määrimine 17.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 23 aastane, sünnitusi pole olnud. Konisatsioon tehtud aasta tagasi(PAP III HSIL). Pärast seda PAPid korras. Viimane kolm nädalat tagasi.
Jaanuar 2007 lõpetasin Diane 35 tabletid. Pärast seda tuli kolm kuud regulaarselt menses. Aprillis tuli aga ainult ühepäevane heleroosa voolus, päevi ei järgnenud. Sama asi juhtus ka mais. Alles juunis tulid päevad. Siis aga kordus heleroosa ühepäevane voolus ka juulis. Arsti juures käisin siis augustis ja ultrahelis tuli nähtavale pärlikee munasarjades. Rääkisin ka talle ära oma roosad voolused ja ta arvas, et see on kollaskeha puudulikkusest. Määras raviks Duphastoni, mida pean võtma infolehe järgi tsükli 11.päevast kuni 25. päevani. Täna on siis tsükli 11.päev ja hommikul oli minu ehamtuseks voolus külas, seekord siis pruuni värvi. Mind hakkab see ühe rohkem ja rohkem hirmutama. Lisaks on korra tulnud verd ka pärast vahekorda. See oli küll ka hele veri ja sellel ühel korral Pigem arvan, et see võis olla liiga tugevast tõukest. Lisaks olen ma tundnud aeg-ajalt naba piirkonnas selliseid teravaid valusid, need küll tulevad ja lähevad. ei tea, kas üldse on seotud selle probleemiga.
Kas ma peaksin laskma nende veritsuste uurimiseks midagi täiendavat tegema? Kui jah, siis millised uuringuid lisaks Papile ja klamüüdiale , mis on jba võetud. Ultraheli oli ka augustis.
Kas need heleroosad veritsused olid/on ohtlikud? Miks nüüd on veritsus värvi muutnud?
Kas see kõik võib olla tõesti seotud pärlikeega munasarjades ja anovulatoorsusega.?
Kas emakakael vajab praegu lisaks korras Papidele äkki kolposkoopilist uuringut?
Kas need veritused võivad olla seotud äkki mingi emaka probleemiga?

Palun Teie nõustamist!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie haiguse nimetus on PCOS - polütsüstiliste munasarjade sündroom. Otsing PCOS.
Te peate otsustama, kas soovite (praegu) rasestuda ja sünnitada või soovite rasedusest hoiduda.
Kui soovite rasestuda ja sünnitada, siis on raviks T.Duphaston ja ovulatsioonide puudumisel ka ovulatsiooni stimuleerivad ravimid.
Kui soovite rasedusest hoiduda, siis on ideaalne ravim T.Diane 35 või T.Femina 35.
Olulised uuringud ongi PAP test, DNA uuring urogenitaalsele klamüdioosile ja gonorröale. Kui Teil on olnud kaismata (juhu)vahekordi , siis võiksite tasulisel vastuvõtul veekord paluda teha uuringud olulistele põletikele DNA meeetodil: Chl ja Go DNA.
Kui Te ei rasestu 1 aasta jooksul, siis on vajalikud viljatu paarisuhte uuringud.
Kasutage apteegi ovulatsiooniteste õpetuse järgi.
Emaka kaela vähi vastu on võimalik:
-mitte suitsetada
-kasutada kondoomi
-külastada regulaarselt naistearsti
-vaktsineerida emaka kaela vähi vastu Silgardiga
Kasutage kõiki meetodeid.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt, kell 14.33