Võimalik rasedus 09.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Üritanud rasestuda pikki aastaid hakkasin viimased kolm kuud kasutama ov teste, et määrata õige päev. Üks sünnitus ka seljataga 11 aastat tagasi. Menstruatsioon käib väga regulaarselt, isegi haiguste ajal ei ole peetunud. Kolm nädalat tagasi käisin arstil, et hakata uurima edasi põhjuseid miks ei rasestu. Tehti ka uh. Kõik oli korras. Tsükkel täpselt 28 päeva. Praeguseks ei ole menstruatsioon alganud. tsükli 33 päev juba, seega 5 päeva üle. Enesetunne halb. Viimastel päevadel meeletu iiveldus. Enamus päevast. Kummaline ka see et suu on pidevalt sülge täis nagu enne oksendamist. Kõht ka valutab ning seda iga päev. Õrnalt tuikab vahepeal ka selg. Kõhuvalu nagu mens. algul ja vahepeal lööb teravaid valusid külgede peale. Rasedustesti tegin aga kahjuks lõunase uriiniga. olin siis käinud juba 4 korda wc-s. See oli neg.
Eelmise rasedusega olin palju kordi haiglas säilitusel. Esimene kord päris algul, sest samuti valutas ja valud läksid tugevamaks. Kolmapäeval on mul arsti aeg, pidime panema aja LAP-ile. Kas peaksin juba homme võtma ühendust arstiga ja igaksjuhuks minema varem või mida arvate teie. Palavik on eelmisest pühapäevast 37,3. Voolus suur olnud viimsed 4 päeva.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Arvan et olete rase, sellest ka sellised kaebused. Uriinitest ei näita kui on raseds väga alguses. Pöördugae arsti poole ja soovitaks võtta vereproov rasedusele. See on täpsem.Dr kadastik