bartoliniit 13.05.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mure järgmine:paremal pool tupe sissekäigu juures munajas moodustis, valulik, võrdlemisi suur.
mul on lõigatud 4 korral seda muna, nüüd on 5 aastat viimasest korrast möödas. viimane kord arst ütles, et nüüd rohkem ei peaks korduma, ta jättis mingi augu sinna. mis siis juhtub, kui seda mitte lõigata ja see iseenesest lõhkeb? vahet ju pole kui see niikuinii uuesti kasvab. kas on mingi võimalus, et see enam ei korduks
Mai

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tõenäoliselt on tegemist bartoliini näärme tsüstiga., mis kipub retsidiveeruma. Kuna kolle on valulik, siis võib tekkida tsüsti põletiku ägenemine ja muutuda mädaseks. Usun, et teil on olnud varem bartoliniit ja selle foonl tekkinud tsüst. Ikkagi soovitaks pöörduda arsti poole ja see eemaldada. Mõningatel juhtudel tõesti kipub probleem korduma, kuid ükskord ikkagi tuleb sellel lõpp, Dr Kadastik-