rase 03.07.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE Mul on üks mure aga ei tea mida teha olen 33 a.naine,mul on 2 last üks 8 a ja10 a.Aga nüüd juhtus nii,et olen rase ega tea mida teha olen9 nädalat ja +-4 päeva loode pikkus 21,9 mm.Aga tahtsin teada kas on juba hilja midagi teha kas lootel on ka midagi arenenud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Lubatud on kirugiline abort selles suuruses ja kuni 11 nädalat. Üle selle suuruse legaalset aborti ei tehta. Antud raseduse suuruseks(9 näd) on olemas kõikide organite alged. Otsus peab tulema teie poolselt, kas soovite last või mitte. Arvestades teie vanust ja eelnevaid lastevanuseid, siis väike peasmuna oleks igati ju teretulnud. Dr Kadastik