röntgeni kahjulikkus munarakkudele 21.02.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist

Kui kahjulik on röntgenkiirgus munarakkudele? Tunnen tõsist muret, sest 2004 a teisel poolel tuli mul poole aasta jooksul teha vaagnaluust 13 pilti ning kogu mu 22 eluaasta jooksul on pilte tehtud väga erinevaid (nt 8 aastasest saadik pea iga aasta 1-2 pilti ning enamus neist vaagnapiirkonnast). Aprillis on uuesti arsti juurde minek ning siis tuleb taaskord järgmised 2 pilti teha.
Kas see kiiritamine mu munarakke ära ei tapa? Tulevikus tahaks kindlasti terveid lapsi saada, aga kas sellise kiirguskoguse juures, mis ma elus saanud olen, on see veel võimalik?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
saadud röntgenkiirgus ei hävita munarakke. Rönrgenkiirgus raseduse esimeste nädalate jooksul võib kahjustada loote arengut ja seetõttu tuleks juba raseduse planeerimisel sellega arvestada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

HPV ning pillid

Tere! Mul avastati äsja sugulisel teel saadud inimese papilloomiviirus, mis võib põhjustada hilisemat emakakaelavähki. Olen 20aastane. Nüüd tekkisid mõned küsimused:
1. Kas madaladoosiliste HARMONET ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Muretsev neiu!
1. Antibeebipillid ise ei suurenda riski, aga kuna antibeebipillide kasutajad ei kasuta kondoome või kasutavad harva, siis risk saada sugulisel teel levivaid infektsioone ...

Loe edasi

hormoonspiraal

Soovin saada infot hormoonspiraali plussidest ja MIINUSTEST.Väga palju räägitakse selle headest külgedest,aga kahjulikkusest ei räägi keegi midagi.

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Väldiksin sõna hormoonspiraali kahjulikkus,asendades selle sõnaga"probleemid".Spiraali paigaldamise järgselt võivad esimestel kuudel esineda määrimisverejooksud.Hiljem vereeritus väheneb või kaob ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi