Mycosyst 06.08.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Arst määras tupeseene raviks ravimi nimega Mycosyst. Lisaks kirjutas veel 2 retsepti samale rohule, mille saaksin vajadusel (st. seene kordumisel) välja osta. Siit küsimus, kui sageli võib seda rohtu võtta, sest hetkel tundub, et 4 päeva tagasi võetud rohi avaldas küll mõju ja suurem sügelus on kadunud, kuid kerge ebameeldivustunne on jäänud? Lisaks võiksin veel mainida, et enne sünnitust oli tupeseen üsna sage korduma.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Korduma kippuv tupeseen on tänapäeval naiste hulgas sage probleem. Suukaudset seenevastast preparaati võib tupe seenpõletiku puhul kasutada ühekordse annusena. Samuti peab samal ajal ravi tegema ka partner .
Sageli häirivate seenpõletike puhul võib Mycosysti kasutada 1 kord kuus; 1 kord nädalas või 2 korda kuus- see sõltub olukorrast. Kui 1 kord kuus ravi on vähese efektiga, võiks teha näiteks 4-6 kuulise ravi , kasutades Mycosysti 2 korda kuus. Kindlasti peaks ka partner ühe kapsli Mycosysti võtma (sõltumata sellest, kas tal on kaebusi või mitte).