menopaus ja kilpnääre 01.03.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole oma murega - viimasel kahel aastal olin hädas tsüklihäiretega, kord jäi menses ära, kord jälle oli liiga vererohke ja pikk - üleminekuaastad annavad märku . Arst kirjutas septembris Non-ovloni tabletid, mida olen siiani ka võtnud ja tsükkel on "korras". Aga eelmise aasta lõpusl tuli uus mure - kilpnääre pärast .Nimelt lähedase inimese märkusega - et "kaelast oled paksuks läinud" .Kui ise ennem aru ei saanud, siis hakkasin nüüd ka tundma, et nagu oleks paksem.....Kahel viimasel aastal olen teinud vereanalüüsi kilpnäärme hormoonidele, 2003 dets. ka ultraheli kilpnäärmele -kõik on normi piires. Suguvõsas on esinenud kilpnäärme ületalitlust. kas "poomistunne kaelal " võib olla tingitud hormoontablettidest,mida võtan.Kas peaksin pöörduma oma günekoloogile, et tablette vahetada?Või muretsen asjata? Või an asjade loomulik põhjus lähenev menopaus?
Olen 48 a, kaal ei kõigu(hetkel 55-56), pikkust 163.
Lugupidamisega ja vastuse eest ette tänades
Helene

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Non-ovlon paluge günekoloogil kohe välja vahetada.Teile võiks sobida Femoden,Minulett,Marvelon jne.Ilmselt ei ole veel viiteid lähenevale menopausile,aga rasva ladestus kaelal võib küll mõnikord simuleerida kilpnäärme suurenemist.Edu soovides,Maie Väli