Menstuatsioon 16.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen pidevalt liikuvuses ja reisidel väljapoole Eestit.. Eestis olles on menstruatsioon regulaarne, kuid kui ma olen eestit ära olnud kasvõi nädala on esimene tsükkel ebareguaalne(s.t. hilinemisega kohati isegi kuu) ja kui ei järgne teist reisi, muutub uuesti regulaarseks.. Mis võib tekitada selliseid kõikumisi, kas kliimastik või mis? See on olnud juba mitmeid aastaid kuid pole eriti ebamugavust tekitama, kuid nüüd hakkab asi imelikuks muutuma.. Muidu on tsükkel täiesti nomaalne (4-5 päeva)..

Monica(20)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Monica!
Menstruatsioonitsükkel kujutab endast väga tundlikku süsteemi, selle kõikumisi võib anda nii stress, kaalu muutused kui ka kliima muutused. Sellest ka resiside perioodil toimuvad tsükli kõikumised.
K.Seemen