Müoomid 22.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul avastati nädal tagasi Müoomid üks nendest on 3 cm ja oli paar väikest ka. Olen ise 43 a ja meil elukaaslasega soov veel üks laps saada. Millised on teie soovitused? Menstuatsioon on rohke eriti teisel päeval. Rauapuudusest on tekkinud anemia. Ei Oska selle teadmisega midagi peale hakata. Mul on ultraheli pildid kui sooviksite näha.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Emaka müoom on kõige sagedasem healoomuline günekoloogiline kasvaja. Teil on ultraheli uuringul leitud väikesed ( kuni 3cm) müoomisõlmed. Müoomid, sõltuvalt nende suurusest , hulgast ja asukohast, võivad olla vererohkete menstruatsioonide põhjustajaks. Ja uuringud näitavad seda, et rasestumine müoomi korral võib olla raskendatud. Väikesed intramuraalsed (emaka lihasesisesed) müoomisõlmed kirurgilist eemaldamist ei vaja. Vererohkete menstruatsioonide korral on efektiivne medikamentoosne ( hormonaalne) ravi olemas, kuid ravi ajal pole rasestumine võimalik. Antud juhul, kui Teil on soov rasestuda, siis peate jääma jälgimisele, et hinnata, kas sõlmed on kasvutendentsiga või mitte. 6 kuu pärast soovitan ultraheli korrata. Sõlmed tuleb eemaldada juhul, kui nad on kiire kasvuga.