"seksiisu" 11.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere, olen 24 aastane naine ja minu mure seisneb selles, et "seksiisu" on harva. Olemas on armas ja hoolitsev mees. Kas asi võib olla ka selles, et 5 aastat olen tarvitanud pille? Kas on olemas näiteks taimseid "ergutajaid"?
ette tänades,
Pille

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Pille!
Vajate seksuaalnõustaja ja seksuaalterapeudi konsultatsiooni, et jõuda selgusele enda ja oma mehe ootuste suhtes.
Tallinnas Seksuaaltervise Kllinikus.
Probleemi süvendajaks võisid olla pillide pikaajalise tarvitamise kõrvaltoimed.
Apteegist võite küsida mitmeid käsimüügi preparaate apteekri käest.
Naistearst Galina Litter

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Mirena hormoonspiraal

Tere! Paigaldati 2 nädalat tagasi hormoonspiraal Mirena.Sünnitanud 2 last.Infolehes on kirjas,et peavad olema tunda niidid aga mina neid ei tunne.Kas peaksin muretsema?Päevad lõppesid 3 päeva pärast paigaldamist,nüüd ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Mirena ehk ESS emakasisene (hormoon) süsteem on vaid kollakeha hormooni sisaldav hormoonkapsel emaka õõnes.
Kahjuks libido ...

Loe edasi

evra plaaster vs pillid

Tere!
Olen juba mitu aastat kasutanud evra plaastreid, kuna nad on mugavad, kuid viimasel ajal olen täheldanud, et nad põhjustavad mul suuri tujude kõikumist ja mingil määral on langenud ka seksiisu. ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Soovitaks kasutada madaldoosilisi pille, nt Jasminelle ,Jazz. Jarina, Lindinette20jne. Seda peaks ikkagi teile kirjutama kas perearst või naistearst. Millist kirjutada otsustab arst.Dr kadastk

Loe edasi

liigne karvakasv

Tere,
olen 35 aastane naine, 2 last, noorem 8 aastane. Mulle teeb muret karvakasv, mis on viimasel ajal justkui hoogustunud. Eriti märgatav on see bikiinipiirkonnas, karvadega kaetud ala on suurenenud. ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Siin ei ole päris kindlasti hormonaalne häire,vaid vanuse kasvades füsioloogilise karvakasvu suurenemine.Soovituski on lihtne : nendes piirkondades,kus karvakasv Teid häirib,tuleb see lihtsalt eemaldada ...

Loe edasi

antibeebipillid Diane 35

Kas vastab tõele,et need pillid võivad pärssida seksiisu ja märgumist? OLen kuulnud, et see on võimalik. Mulgi on selline probleem, et ei suuda hästi erutuda, tupp ei muutu piisavalt märjaks. Enne nende ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Pillide kasutamine võib mõnel naisel tekitada libido languse. Kui probleem on häiriv, pöörduge oma naisteartsi poole, et vahetada pillid. Et sageli määratakse Diane 35 ravi eesmärgil, tuleb ...

Loe edasi

suguelu

Tere.Olen 29.a.naine.Olen abielus,mees on tihti ära komandeeringutes,tahan teada kas on olemas ravimeid,mis võtaks ära seksiisu?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Arvan, et see ei ole hea mõte. Leidke koos perekonnapsühholoogiga paremaid lahendusi: näit. "telefoniseks", kirjutage mehele ilus kiri, tegelge millegi muuga, sport, ujumine, aiatöö, ...

Loe edasi

Tri Regol ei sobi

Tere!

Olen 22 aastane ja 2,5 aastat kasutanud Tri Regoli tablette. Üha enam hakkab tunduma, et need mulle ei sobi. Olen juurde võtnud pea 10 kilo, muutunud tujukaks ja seksiisu on täitsa läinud. ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Tere!

Sobivust määratakse anamneesi, läbivaatuse, fenotüübi ja vajadusel ka hormoonuuringute ja ultraheli uuringute järgi. Minul on fenotüübi hindamise tabelid olemas. 1/3 nendest täidab patsient. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi