tupeseenest hoidumine 29.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mulle kirjutati välja kuuajaline antibiootikumide ravi naha pärast. Ja kuna see on mu organismile ränka katsumus ja pidi tapma suuresti ka mu loodusliku mikrofloora, siis sooviksin teada kuidas mul oleks võimalik vältida tupeseene saamist. Püüan juua keefiri ja jogurtit võimalikult palju, aga nendega peab ka rohu võtmisega vahet pidama. Kasutan ka intiimpesugeeli. Aga on ehk veel soovitusi, mida võiksin järgida, et püüda vältida seente vohamist?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui antibiootikumidega ravi ajal tekib alati tupeseen e. kandidoos või kui üldse esineb sageli kandidoosi , tuleb sellest informeerida arsti, kes koos antibiootikumiga kirjutab retsepti ka seenevastasele preparaadile.
Antud juhul soovitan ravi ajal kasutada Femigeli.
dr. Seemen