Millest tekib krooniline emaka põletik? 19.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen nüüdseks poolteist aasta jooksul neli korda seda põdenud, ainuüksi sellel suvel kaks korda. Ja ravile allumise aeg läheb järjest pikemaks, üks antibiootikum teise otsa. Olin haiglas, võeti analüüsid-need olid kõik korras,kuid ometi tuleb see põletik ikke ja jälle tagasi.Sünnitusi ja aborte olnud ei ole,pole rasedakski õnnestunud jääda. Äkki teate teie mis võiks põhjuseks olla.
Kena suvelõppu soovides.
Terhen

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kroonilise korduva suguteede põletiku põhjuseks on sageli sugulisel teel leviv infektsioon ja selliesel juhul tuleb ravida ka partnerit. Mis on konkreetsel juhul põhjuseks , on raske öelda, sest pole selge, milliseid analüüse on võetud. Soovitan ka partneril minna androloogi või veneroloogi juurde analüüse andama.
dr. Seemen