eritus 29.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mure selline, et 21.mail oli mul rinna operatsioon(healoomuline kasvaja)tehti üld-tuimestus.
viimane menses oli 5-9 mai, ja uus peaks hakkama 7 juunil(korrapärane menses alati) kuid nüüd 23 mail hakkas tulema verist eritust.
Arsti juurde on küll number olemmas kuid sinna on aega 3 nädalat ja mure on suur, äkki on midagi tõsist.
Tablette ei ole kasutanud juba 1,5 aastat, kasutan ainult kondoomi.
Vanust on 25 aastat ja 1 sünnitus.
Ette tänades,
Murelik

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Murelik!
Milline on Teie diagnoos? Miks oli vaja üldnarkoosis operatsiooni?
Olenevalt diagnoosist ja operatsiooni ulatusest võib trauma põhjustada menstr. tsükli häireid.
Palun küsige oma patoloogilise histoloogia vastus, tehke sellest 3 koopiat(endale, perearstile, konsultandile) ja näidake arstile.
Naistearst Galina Litter,
6052 739, -715

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Eritus tupest

Tere, olen 22aastane. Probleemiks valge eritus tupest, mis ei ole väga vedel, pigem tükkis. Värvus valge ja kergelt kollakas-roheline. Tunne on kogu aeg valulik ja sügelev, ebamugav. Hakkas pool nädalat ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Suure tõenäosusega on tupeseen. Soovitaks minna ikka günekoloogi poole, kuid võite apteegist osta klotrimazolsalvi ja alustada sellega ravi ,kui kohe ei saa arsti juurde minna. DR Kadastik

Loe edasi

vereeritus

tervist!
selline probleem. olin eelneval õhtul seksuaalvahekorras oma poisiga, kasutasime ka kondoomi. järgmine päev eritus tupest veidi verd. Menstruatsioon oli ära vähem kui 2 nädalat tagasi. Kas ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Ühekordne määrimine ei tohiks veel ärevust põhjustada,kui see aga korduma kipub,siis soovitan kindlasti günekoloogi konsultatsiooni.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi

Veritsus

Tere!
Minu mere on järgmine. Olen 20aastane neiu.Praegusel tsükli perioodil peaksid olema ´päevad´, kuid tupest eritub juba 3-4 päeva mingit pruunikat lima ja sedagi väga minimaalselt. Seega tahaksin ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Tehke praegu ka rasedustest.Selline eritus võib tõepoolest viidata võimalikule rasedusele.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi

rinnad

Kas eritis rinnast on alati vähi tunnuseks? Olen 30 aastat vana ja 2 aastase tütre ema. Imetasin last 6 kuud. Eritus on mõlemast rinnast.

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Tõenäoliselt on tegemist füsioloogilise sünnitusjärgse eritusega rinnanäärmetest,mis võib kesta paar aastat.Kui m.tsükkel on regulaarne,ei ole vaja isegi günekoloogi konsultatsiooni.Ka põhjustavad ...

Loe edasi

menstruatsioon

küsimus järgmine:
Kasutan rasedusvastaseid tablette juba 2 aastat ja viimasel ajal olen täheldanud, et mensese ajal on eritus selline natuke tükiline, mitte niivõrd vedel ja verine. Milles asi?Kas ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Ilmselt on tegemist verehüüvetega ja midagi ohtlikku selles ei ole.Rasestumisvastased tabletid suurendavad verehüübivust.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi

ebamäärased vereeritused

mul on nädal aega olnud juba kahtlane veretaoline eritus (mitte menstruatsioon). vahel on eritus paksem ja roosa, siis jälle punasem ja mitte paks-seda ei tule palju aga siiski iga päev. valu pole. natuke ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Kui teil on sellised veritsused ja ebamäärased valud, siis peaks tegema rasedustesti ja pöörduma günekolooogi poole. Võib olla tegemist ka põletikuga.
Dr,Kadastik

Loe edasi

lima

tere!
probleem on selles et tupest tuleb lima, kuid mu günekoloog väidab et mul on kõik korras. peale vahekorda on valus. millest võib lima eritus tingitud olla?

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Limaeritus on füsioloogiline protsess,andes tupele niiskust ja tagades sellega normaalse sugulise vahekorra.Limaeritus on suurenenud ovulatsiooni ajal st.kahe menstruatsiooni vahepealses perioodis.Kuna ...

Loe edasi

eritus tupest

Mul ei tohiks praegu päevi olla, tarvitan pille ja nädal on veel seda lehte võtta. Tupest tuleb aga kergelt verist eritist, mis ebameeldivalt lõhnab. Olen pille küll korralikult võtnud, vahele pole midagi ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Vabandan hilinenud vastuse pärast, olin tänaseni puhkusel.
Veresegune halvalõhnaline tupeeritis on põletiku tunnus ja soovitan analüüsideks ja raviks pöörduda naistearsti poole.
dr. Seemen

Loe edasi

kusepidamatus, valulik urineerimine

Probleem tekkis paar päeva tagasi: kõigepealt eritus tupest kollakas-pruunikat voolust, järgmisel päeval tekkis pidev vajadus urineerimiseks, midagi nagu rõhuks põie peale, urineerimise lõpp on valulik, ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Soovitaks minna ikkagi kõigepealt günekoloogi poole, vajadusel saadab naistearst uroloogile.

Loe edasi

On see rohust?

Hakkasin kasutama agnucastoni. Nüüd pidevalt kergelt määrib. On see sellest rohust? Kas peaksin neist tablettidest loobuma? Mul on ka spiraal. Tänan!

Vastas dr Aire Sekavin

Kui määriv eritus ilmus peale Agnucastoni kasutamist, on võimalik ,et määrimine on põhjustatud sellest ravimist. Samas võib määrimine olla põhjustatud ka emakasisese vahendi nihkumisest või põletikust. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi